Budo Nord 2016-05-05 Lund

Categories

Results

Strukna (0)
G15-40 (6)
1.Mae BOSTOCKKENDAL JUDO PPC
2.Gretha ÖSTLINDLINDOME JK
3.Moa WENNSTAMJK AKTIV
3.Poppy HOWEKENDAL JUDO PPC
G15-44 (10)
1.Jenni SUNDBERGHONTAI JUDO
2.Tova GRANBERGBORÅS JK
3.Fleur VAN PAASSENMAHOROKAN
3.Elin HOLMSTRÖMVästerås Judo skola
5.Indy SPITSMAHOROKAN
5.Greta NILSSONFRÖVI JUDO
7.Felicia BENGTSSONJK NATIONAL
7.Wilma RÖSSELJK NATIONAL
G15-48 (6)
1.Sofie HANSSONSTENUNGSUNDS JK
2.Franka VAN DER SALMMAHOROKAN
3.Anna WESTERBERGSTENUNGSUNDS JK
3.Schamira KIELRSV EINTRACHT 1949
G15-52 (8)
1.Wilma WIDENKRISTINEHAMNS JK
2.Tess KRISMANJV THAG
3.Leonie GALANOSHHG-KL / OSP RH-P/S
3.Ella SELANDERFRÖVI JUDO
G15-57 (14)
1.Thea GRIFFEYKIN RYU JUDO CLUB
2.Emily RASSUDOWBC VORPOMMERN
3.Rebecca SANDBERGJK NATIONAL
3.Denise VAN MARSBERGENMAHOROKAN
5.Anja HOLMGRENKALMAR BUDOKLUBB
5.Venla LAIHONUMMELAN JUDO
7.Ella ANDERSSONFRÖVI JUDO
7.Caroline ERIKSSONVÄNERSBORGS JK
G15-63 (3)
1.Denise MALMSTENOXELÖSUNDS JK
2.Elsa KLYFTELLBORLÄNGE JUDOCLUB
G15+63 (4)
1.Carmen DIJKSTRAJV THAG
2.Minttu SUNDBERGHONTAI JUDO
3.Sophie LISTERKENDAL JUDO PPC
B15-38 (19)
1.Ville MATTSSONSTOCKHOLMS JK
2.Viktor ÖRLUNDIK SÖDRA
3.Hannes BERGJK NATIONAL
3.Magnus ROSENKVISTJUDOKLUBBEN MITANI
5.Max CHRISTIANSSONGÖTEBORGS JK
5.Oliver ULLBRANDSTOCKHOLMS JK
7.Axel KARLBERGÅKERSBERGA JK
7.Adam LACHNERIK VÄSTRA MÖLNDAL
B15-42 (17)
1.Nanco KRIJTHEMAHOROKAN
2.Miljohn LARSSONSTOCKHOLMS JK
3.Sean WENNERLANDÅKERSBERGA JK
3.Esben METZSCHSTAFFANSTORPS JK
5.Heydar PASHAEVNACKA
5.Isac RIPSÄTERVÄXJÖ JK
7.Adam FUNNELLKIN RYU JUDO CLUB
7.Djoni ASKHAM AMAGER JUDO SCHOOL
B15-46 (25)
1.Leo GRUBERSTAFFANSTORPS JK
2.Cyrill SOMMERRSV EINTRACHT 1949
3.Felix BJÖRKLUNDBORÅS JK
3.Gustav BROVOLDTRONDHEIM JUDOKWAI
5.Pontus ÅBERGSTAFFANSTORPS JK
5.Harvey BURNSKENDAL JUDO PPC
7.Jacob NEJDERÅSBORÅS JK
7.Tue SØRENSENVEJLE JUDO KLUB
B15-50 (22)
1.Kalle FRIIS-HANSENAMAGER JUDO SCHOOL
2.Magnus Rabben BAUTZ-HOLTERIPPON JUDOKLUBB
3.Julian SEIBTRSV EINTRACHT 1949
3.Pelle MATTSSONSTOCKHOLMS JK
5.Viktor MENSHIKOVSTAFFANSTORPS JK
5.Daniel STUDSGAARDSILKEBORG JUDOKLUB
7.Jakob STENBRINKUPPSALA JK
7.Adam RÖNNEVALLKNIVSTA JUDOKLUBB
B15-55 (18)
1.David IVANIAN AMAGER JUDO SCHOOL
2.Artur KANEVETSTIKKURILAN JUDOKAT
3.Hannes WESSLÉNSTAFFANSTORPS JK
3.Benny KLEINBC VORPOMMERN
5.Pontus BLOMSTRANDIK SÖDRA
5.Joel ANDERSSONBORLÄNGE JUDOCLUB
7.Gustav JÖNSSONSANDBY JUDO
7.Aleksander LARSSONLUGI JK
B15-60 (18)
1.Ian VAN HERKMAHOROKAN
2.Melker LJUNGQVISTJK AKTIV
3.Carl JOHANSSONSTOCKHOLMS JK
3.Kalle BÅÅTHEIK SÖDRA
5.Joel HEDENBLADJK AKTIV
5.Nico BOERNERHHG-KL / OSP RH-P/S
7.Mikkel STOLTENBERG AMAGER JUDO SCHOOL
7.Leo RANDJK NATIONAL
B15-66 (7)
1.Sem STEENBERGENMAHOROKAN
2.Adam DABRAMUPPSALA JK
3.Jonatan LINGMERTHJK NATIONAL
3.Tobias LINDGRENLINDOME JK
B15-73 (5)
1.Callam MCGAUGHEYKENDAL JUDO PPC
2.Erik STARFELTJUDO SUNDSVALL
3.Yannick KAPPERSMAHOROKAN
B15+73 (3)
1.Elias LEKKOSRSV EINTRACHT 1949
2.Kevin BERGSTRÖMVÄSTBO JUDO
G18-48 (6)
1.Franziska ZANKERBC VORPOMMERN
2.Emma HENNERFORSSWE National Team
3.Schamira KIELRSV EINTRACHT 1949
3.Filippa BROVOLDTRONDHEIM JUDOKWAI
G18-52 (5)
1.Linn STENBERGSWE National Team
2.Lovisa ELDINGHAVSÖRNEN
3.Vanja NATVIGKNIVSTA JUDOKLUBB
3.Yentel BOOTMAKOTO DOKOKAJ
G18-57 (13)
1.Kayleigh WENNERLANDSWE National Team
2.Rosa ALSGAARDIPPON JUDOKLUBB
3.Agnes ERIKSSONBORLÄNGE JUDOCLUB
3.Camilla LUNDKVISTIK SÖDRA
5.Helene Eek GERHARDSENSSK JUDO
5.Cathrine HÆSTRUPSJELLE-SKJØRRING
7.Matilda HELLENBORNSOLNA JUDOKLUBB
7.Isabella LAURITSEN AMAGER JUDO SCHOOL
G18-63 (11)
1.Stine Marie RØSÆGTRONDHEIM JUDOKWAI
2.Stefanie BIEDRONSWE National Team
3.Tove HANSENKALMAR BUDOKLUBB
3.Lærke JEPPSONAMAGER JUDO SCHOOL
5.Denise MALMSTENOXELÖSUNDS JK
5.Clara JOHANSSONJÖNKÖPINGS JK
7.Katri RAVEALACHIKARA
7.Jennifer ERNSTLINDOME JK
G18-70 (2)
1.Gry JOHNSSONJUDOGYMNASIET
G18+70 (4)
1.Sigrid SOETAERTIPPON JUDOKLUBB
2.Mathilde PILEMANNKODOKAN ODENSE
3.Maja TOFILOVSKILJUSDALS JUDOKLUBB
B18-50 (8)
1.Alexander DAHLINJUDO ARVIKA
2.Jens BOHNBRONSHÖJ
3.Henry STABLESKENDAL JUDO PPC
3.Alexander HEIDARSSONDRAUPNIR
B18-55 (11)
1.Axel ROBERTSSONSWE National Team
2.Ninus KIELRSV EINTRACHT 1949
3.Mats SOMMERVOLDIPPON JUDOKLUBB
3.Alfred HANSSONSTAFFANSTORPS JK
5.Anton GIHLSALTSJÖ JK
5.Emil HENRIKSSONBORÅS JK
7.Mattias ANDERSSONSALTSJÖ JK
7.Sune JUHL LAURSENVEJLE JUDO KLUB
B18-60 (25)
1.Matthijs WOOLDERINKJV THAG
2.Rainer KANEVETSTIKKURILAN JUDOKAT
3.Carl BJÖRKLUNDBORÅS JK
3.Ola BERGLUNDLINKÖPING JUDO
5.Vincent BANNURASWE National Team
5.Pasha PASHAEVNACKA
7.Sigurd Grotle STOKKEBODØ JUDO CLUB
7.Oscar JONASSONSTAFFANSTORPS JK
B18-66 (19)
1.Max REGERRSV EINTRACHT 1949
2.Tim BOERNERHHG-KL / OSP RH-P/S
3.Adam CHRISTIANSSONGÖTEBORGS JK
3.Theodor MALMQVISTBORÅS JK
5.Anton JÄDERBLOMJUDOGYMNASIET
7.Martin SÖDERBERGIK SÖDRA
7.Filip WÅHLINIK SÖDRA
B18-73 (29)
1.Noel LAGNELIUSSWE National Team
2.Markus EDLUNDSWE National Team
3.William RITTFELDTGÖTEBORGS JK
3.Tim NYLANDERGÖTEBORGS JK
5.Mark JOHANSSONSWE National Team
5.Sebastian OLOFSSONSTAFFANSTORPS JK
7.Leonidas HYTÖNENIK SÖDRA
7.Alexander LJUSBERGIK SÖDRA
B18-81 (8)
1.Albin BROMANSPIF JUDOKLUBB
2.Ismail MALKOCGAK ENIGHET
3.Victor ÖBERGSTOCKHOLMS JK
3.Hugo STENERSENHELSINGBORGS JK
B18+81 (4)
1.Sam DABRAMUPPSALA JK
2.Ulfur BODVARSSONVILJI JUDO CLUB
3.Hamza KHANOSLO JUDO CLUB
W21-48 (2)
1.Michelle Tatjana HAREFALLETFREDRIKSTAD
W21-52 (6)
1.Sini OINONENHÄMEENLINNAN JS
2.Alexsandra NORDTUNJUDO KLUBB STORD
3.Linn STENBERGSWE National Team
3.Veronica ENSTRÖMKARLSTAD JUDOKLUBB
W21-57 (6)
1.Lotta NAESENIUSKNIVSTA JUDOKLUBB
2.Ebba HERRLANDERSTAFFANSTORPS JK
3.Thea LILLEGAARDBODØ JUDO CLUB
3.Sandra LUNDKVISTIK SÖDRA
W21-63 (8)
1.Klara MATTSSONSTOCKHOLMS JK
2.Louise HANSENVEJLE JUDO KLUB
3.Ebba FRIBERGJUDOGYMNASIET
3.Naemi JAWOROWSKISTAFFANSTORPS JK
W21-70 (6)
1.Lærke Marie OLSENHILLERØD JUDO
2.Tove THANINGSTAFFANSTORPS JK
3.Linnea EKBERGJUDOGYMNASIET
3.Gry JOHNSSONJUDOGYMNASIET
W21+70 (3)
1.Sigrid SOETAERTIPPON JUDOKLUBB
2.Mathilde PILEMANNKODOKAN ODENSE
M21-60 (4)
1.Daniel LEGRAFLUGI JK
2.Mads WAADENSEHOLTSVENDBORG JUDOKLUB
3.Masiollah MAQSOUDIBORÅS JK
M21-66 (10)
1.Gabriel VESTERLUNDJUDOGYMNASIET
2.Simon BRULINSPIF JUDOKLUBB
3.Rasul REZAEJUDOGYMNASIET
3.Kornelius KOPPITZRSV EINTRACHT 1949
5.Sander KNUTSENSANDNES JUDOKLUBB
5.Victor SKOGLUNDJUDOGYMNASIET
7.Linus SKOGLUNDJUDOGYMNASIET
7.Eric RÖSSELJK NATIONAL
M21-73 (20)
1.Rasmus DECKARTSPIF JUDOKLUBB
2.Charles WIDENJUDOGYMNASIET
3.Anders B OLSENHILLERØD JUDO
3.Linus WIKSTOCKHOLMS JK
5.Abdullah MUSASTAFFANSTORPS JK
5.Martin QVIGSTADLINKÖPING JUDO
7.Maxim MYLLYMÄKIJUDOKAN
7.Arnar Þór BJÖRNSSONDRAUPNIR
M21-81 (11)
1.Saro BAGHDASARYANBC VORPOMMERN
2.Armin DIDICSTAFFANSTORPS JK
3.Carl EDVINSSONBORÅS JK
3.Tor BRODTKORBIPPON JUDOKLUBB
5.William BJÖRKLUNDBORÅS JK
5.Tammar ABBUDJUDO SUNDSVALL
7.Christian HÆSTRUPSJELLE-SKJØRRING
7.Henric TREUTIGERSALTSJÖ JK
M21-90 (7)
1.Julius SONERUDSPIF JUDOKLUBB
2.Johan HENNINGSSONLUGI JK
3.Dogana AMIN KHALLOFGAK ENIGHET
3.Jonas ADSBØLLSVENDBORG JUDOKLUB